primátorská velikonoční sbírka potravin

 

 

 

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte mi, abych Vás pozval k účasti na vůbec první Primátorské velikonoční sbírce potravin, která se uskuteční ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj.

Rádi bychom navázali na úspěšnou adventní sbírku potravin, která se pravidelně koná koncem roku, a letos bychom chtěli poprvé už před blížícími se velikonočními svátky společně pomoci našim spoluobčanům v nouzi, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domovů. Naším cílem je tak založit novou tradici a posílit konání těchto sbírek na dvakrát do roka.

Aktuální akce se bude konat v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, tj. ve čtvrtek 21. března 2024, od 9:00 do 17:00 hodin na Mariánském náměstí v Praze 1 před budovou Nové radnice.

Nejvíce pomůžeme darováním základních trvanlivých potravin a drogerie. Vítané jsou také konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa, základní a dětská drogerie. Předem upřímně děkuji za Vaši solidaritu a ochotu znovu se zapojit do této sbírky pro potřebné, velice si vážíme Vaší pomoci.

S pozdravem a přáním klidných předsvátečních dní

doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.
primátor hlavního města Prahy